Genç Profesyoneller Programı

Genç Profesyoneller Programı (GPP) Nedir? 

Genç Profesyoneller Programı, SU CGFT’nin kariyerine yeni başlayacak yetenekli ve nitelikli profesyonellere yönelik başlattığı bir deneyim kazandırma girişimdir. Başarılı adaylar SU CGFT’nin yürüttüğü “Kadının Güçlendirilmesi” çalışma alanı kapsamında aktif deneyim kazanma şansı yakalayacak ve geçirecekleri öğrenme süreci sonunda ilgili oldukları alanlarda uzmanlık geliştirerek kariyerlerine iyi bir başlangıç yapabileceklerdir. Genç Profesyoneller Programı’nı tamamlayan iş hayatına hazır adaylar, SU CGFT’nin ilişkide olduğu lider şirketlere tanıtılacaktır.

Kimler Başvurabilir?

SU CGFT’nin çalışma alanlarından birinde deneyim kazanmak isteyen Üniversite mezunu tüm adaylar aşağıda ayrıntıları verilen projelerin gerektirdiği kriterlere uygun olduklarını kanıtladıkları sürece GPP programına başvuru yapabilirler. 

Temel Başvuru Kriterleri Nelerdir?

  • Eğitim: Üniversite ya da yüksek lisans mezunu olmak. Program alanı ile ilgili bir bölümden mezun olmak avantaj sağlayacaktır.
  • Deneyim: Cinsiyet eşitliği ve kadının güçlendirilmesi konularına ilgili olmak ve bu konularda öğrenci faaliyetleri aracılığıyla, profesyonel olarak ya da gönüllü olarak deneyim sağlamış olmak;
  • Dil: Anadili Türkçe olmak kaydıyla yazılı ve sözlü çok iyi seviyede İngilizce bilmek (IELTS ya da TOEFL gibi seviye belirleme sonuçları talep edilebilir). İngilizce-Türkçe çeviri yapma deneyimi avantaj sağlayacaktır.
  • Bilgisayar becerileri: Bilgisayar sistemleri ve ofis yazılımlarını çok iyi seviyede kullanabilmek
  • İletişim becerileri: Gerek sözlü gerek yazılı olarak etkili iletişim kurabilme yeteneğine sahip olmak. Çok iyi bir takım oyuncusu olmak.
  • Diğer beceriler: Veri toplama, araştırma ve analiz deneyimi. Ayrıca Web sitesi yönetimi, sosyal medya kullanımında ve içerik üretiminde deneyimli olmak. 


Katılacak Kişiler

mezun-fotoğraf

Tuna Yuva